Pod koniec listopada Koszałki zrozumiały, że trzeba przygotować się do zimy. Jednego dnia ubrały lalki w ciepłe ubranka a innego poznawały różne przetwory jakie ludzie robią z owoców i warzyw aby przetrwać  zimę. Szybko zorientowały się, że ogórki do butelki się nie zmieszczą a soki lepiej nalewać z butelki lub kartonu.  Przedszkolaki  szybko rozpoznały z czego są przetwory i te w słoikach i te w butelkach a nawet takie dziwne wysuszone. Mogły też porównać smak przetworów warzywnych i owocowych i okazało się, że były całkiem dobre. Najlepsze były jedna k  słooodziutkie  dżemy i soczki! Mniam, mniam! Ale suszone jabłka, które dzieci  miały okazję oglądać podczas suszenia w suszarce do owoców również były pyszne!