Życie przedszkolaka to prawdziwa przygoda. Każdy dzień przynosi nowe radości, odkrycia, ale też wyzwania. Bywa trudno, bo wszystko jest zupełnie nowe! O wiele łatwiej jest poznawać świat, gdy obok jest ktoś bliski. Dzieci z grupy Stokrotki, Bratki i Rumianki wspólnie podjęły wyzwanie Kici Koci. Ulubiona bohaterka poprzez zabawę nie tylko pomaga dzieciom utrwalać podstawową wiedzę, dotyczącą kolorów, kształtów, liter czy liczb, ale też podejmuje ważne kwestie takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania, wyrażania emocji i wiele wiele więcej.
Stokrotki zrobiły pamiętnik spacerowy, w którym przelały na papier swoje obserwacje z bliskiego otoczenia przedszkola. Powstała z tego fajna książka, którą dzieci wykonały wspólnymi siłami. W trakcie spacerów bywały dni, w których brakowało śniegu, dlatego w sali Stokrotki zrobiły własny śnieg z mąki ziemniaczanej i wody. Zabawa była wspaniała.
Bratki podjęły ważne wyzwanie jakim jest segregacja śmieci. W sali dzielnie ćwiczyły rozróżnianie kolorowych pojemników i wypełniały je zgodnie z przeznaczeniem.
Rumianki urządziły witaminowe przyjęcie, na którym serwowały same smakołyki. Wiedzą jak ważne dla organizmu jest zdrowe odżywianie. Po udanym przyjęciu przyszedł czas na relaks i zabawę, dlatego też dzieci założyły zespół muzyczny.
Akademia Kici Koci dobiegła niestety końca, ale dzieci nie rozstają się z ulubiona bohaterką i dalej czerpią ciekawe pomysły na zabawę i naukę.